بسته بندی اثاثیه منزل
نکاتی در مورد بسته بندی اثاثیه منزل
نکاتی در مورد بسته بندی اثاثیه منزل
در هنگام بسته بندی اثاثیه لازم به ذکر است که : استفاده از کارتن ها ی محکم پنج لایه کارتن پنج لایه بهترین گزینه برای حمل بار می باشد زیرا نسبت به دیگر کارتن های موجود از مقاومت بالاتری برخوردار است و براحتی پاره نمی شود .
بسته بندی کتاب و ظروف چینی
سعی کنید کتابها را در کارتن های کوچک و محکم بسته بندی کنید تا حمل آنها آسان شود . در هنگام بسته بندی ظروف چینی ، آنها را در نایلون حباب دار بپیچید و برای ایمنی بیشتر ظروف را در وسط کارتون قرار دهید . همچنین با کمک لباسهای کهنه و قدیمی می توانید مابین لوازم شکستنی برای حفاظت بیشتر بهره بگیرید .
کارتن ها را درست بسته بندی کنید
برای داشتن کارتن محکم تر کف آنها ، بین درزها را نوار چسب بصورت افقی و عمودی بزنید . با توجه به نوع وسایل ، آنها را داخل نایلون حباب دار یا روزنامه بپیچید . بعد از پر شدن در کارتن را بسته و نوار چسب و کناره های کارتن را برچسب بزنید و روی برچسب محتویات داخل کارتن و محل قرار گیری آنها را یادداشت کنید .
وسایل داخل دراور و کمدها را خالی کنید
وسایل داخل کمد و دراور را حتما خالی کنید ،زیرا در هنگام حمل ،هم به بدنه ی خود کمد فشار می آید و هم باعث می شود وسایل داخل کمد جابجا و بهم ریخته شوند و کارهای شما را پس از اسباب کشی چند برابر کنند .
وسایل مشابه را با هم بسته بندی کنید
برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید زیرا زمان بازکردن وسایل با هم قاطی شده و تفکیک آنها شما را گیج می کند . روی کارتن وسایل شکستنی حتما قید شود ” شکستنی ، با احتیاط حمل شود ! ” همچنین وسایل سنگین را کف کارتن و وسایل سبک تر را رو قرار دهید .
کارتن ها را برجسب بزنید
اگر زمان بسته بندی اثاثیه محتویات داخل کارتن ها را مشخص نکنید زمان ورود به خانه جدید حتما برای قرار دادن هر جعبه در جای مشخص خودش دچار مشکل خواهید شد . باز کردن جعبه ها برای اطلاع از داخل آنها و تعیین مکان شان کار سختی است و نشان از بی تجربگی دارد پس هر کارتن را لیبل بزنید و محل مورد نظر ، محتویات و متعلق به چه کس است را روی برچسب قید کنید .ترجیحا لیبل را کنار جعبه بزنید نه روی آن.
پایه های مبل و اتصالات وسایل را جداگانه بسته بندی کنید
هنگام جابجایی ممکن است چرخ های مبل ها کنده شوند . بنابراین قبلا آنها را جدا کنید و با برچسب مشخص کنید مربوط به کدام مبل است . این روش در مورد قاب عکس و آینه و تابلوها و … هم صدق می کند . پیچ و وسایل تابلوها و پرده و … را جداگانه با قید متعلق به کدام وسیله است بسته بندی کنید . این قبیل کارها اغلب نیاز به حوصله و زمان بیشتر دارد ولی مطمئن باشید در انتها کار از این حوصله و زمانی که مصرف کردید لذت خواهید برد .
جمع کردن و بسته بندی وسایل را زودتر شروع کنید
منتظر آخر هفته نباشید و شروع به جمع کردن وسایل کنید . بسیاری از وسایل که تا زمان اسباب کشی نیازی به آنها ندارید را چند ماه زودتر بسته بندی کنید .

بسته بندی اثاثیه منزل

بهترین نحوه بسته بندی لوازم منزل چیست؟

بهترین نحوه بسته بندی لوازم منزل چیست؟ بسته بندی لوازم منزل یکی از مهمترین مراحل هر اسباب کشی است که عدم دقت در آن موجب خسارات سنگین به اسباب و اثاثیه شما خواهد شد.
بسته بندی وسایل برای اسباب کشی اگر به درستی انجام شود بخش بزرگی از کار اسباب کشی انجام شده است. در این مقاله در خصوص بسته بندی اثاثیه منزل مانند نحوه بسته بندی مبلمان و نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی توضیحات مفصلی ارائه شده است.
معمولا شرکت های باربری و افراد متخصص کار بسته‌ بندی را انجام می‌دهند. آن‌ها تجربه و امکانات لازم برای بسته‌ بندی خوب را در اختیار دارند به طوری که حین حمل و نقل لوازم مشتریان مراقبت هستند که کمترین آسیب ممکن به اثاثیه منزل و یا لوازم اداری آن‌ها وارد شود.
آگاهی از اینکه برای هر وسیله و دستگاه چه نوع پوشش و عایقی لازم است تا از آسیبی به آن وارد نشود نیاز به تجربه و تخصص دارد وگرنه بدون آگاهی لازم از بسته بندی لوازم منزل و طرز انتقال وسایل شاید خسارات جبران ناپذیری به آن‌ها وارد کنیم.
به طور مثال ممکن است برای بسته بندی و پکیج کردن از نوارهای لاستیکی غیر استاندارد و نازک و بدون مقاومت استفاده کنیم که در میان راه پاره شوند و یا اصطکاک لازم را به وجود نیاورند و کارگران حمل بار برای انتقال دچار مشکل شوند و یا اینکه در میان راه بسته‌ها خراب شود.
اگر با این مقدمه باز تصمیم ‌گرفته‌اید خودتان کار بسته‌ بندی لوازم منزل تان را انجام دهید با ما همراه باشید تا در یک مقاله مفصل به این امر بپردازیم.
لوازم مورد نیاز برای بسته بندی لوازم منزل در وهله اول بسته بندی لوازم منزل نیاز به لوازمی از قبیل نایلون حباب دار، فوم ، سلفون، چسب پهن، انواع طناب کارتن‌های ضخیم مقوایی مثل کارتن موز و جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص حمل میوه، چسب، منگنه، روزنامه باطله و ماژیک برای نوشتن روی کارتن‌ها نیاز دارد.
نکات عمومی برای بسته بندی لوازم منزل
چند توصیه عمومی در مورد بسته بندی لوازم منزل وجود دارد که برای همه وسایل رعایت آن الزامی است:
1- بسته بندی را از وسایلی شروع کنید که کمتر استفاده می‌کنید مثل جعبه ابزار یا وسایل ورزشی.
2- حتما پس از بسته بندی برروی کارتن ها با ماژیک یا برچسب محتویات درون هر جعبه را یادداشت کنید. این کار در هنگام چیدن مجدد وسایل به شما کمک زیادی می‌کند.
3- هرگز وسایل سنگین را در داخل کارتن های بزرگ قرار ندهید، چراکه کارتن های بزرگ استحکام بالایی ندارد.
بهتر است وسایلی مثل پتو ، بالش و… را در کارتن های بزرگ و وسایلی مثل کتاب و ظروف شکستنی را در کارتن‌های کوچک قرار دهید.
4- جای خالی کارتن‌ها را پر کنید چرا که ممکن است در هنگام حمل و نقل کارتن ها له شوند.
5- کارتن های بزرگ را هرگز با کتاب پر نکنید چون باربری و حمل آن به دلیل وزن بالا مشکل می شود بلکه نصف آن را با کتاب و نصف دیگر آنرا با وسایل ریز پر کنید
6- وسایل سنگین را در کف کارتن قرار دهید ، سپس وسایل سبک تر را برروی آن ها قرار دهید.
7- وسایل شیشه‌ای و یا سرامیکی را در کاغذ و یا بسته‌های حبابدار (بابل رپ) بسته بندی کنید
8- ظروف مسطحی چون بشقاب و یا پرونده و عکس‌هایتان را در جعبه های بسته بندی بخوابانید و به صورت عمودی در آن قرار ندهید
9- نکته ی مهم دیگری که حتما می بایست رعایت شود ، چسب زدن درست به کارتن ها است. دقت کنید که زیر و روی کارتن ها ، خوب و درست چسب خورده باشند. بهتر است که کارتن را به شکل چهار خانه چسب بزنید.
10- حتماً پس از اتمام بسته‌بندی جعبه‌های که حاوی وسایل شکستنی است را مشخص کنید و عبارت شکستنی را روی آن بنویسید
بسته بندی یخچال ساید بای ساید بسته بندی یخچال برای اسباب کشی
♦ 48 ساعت پیش از اسباب کشی یخچال را خاموش کنید. تا برای برفک زدایی و شستشوی داخل آن زمان داشته باشید.
♦ ابتدا یخچال را کاملا تمیز کنید. تمیزی یعنی برفک زدایی و از بین بردن یخ‌ها و شستن کامل یخچال و قفسه های آن.
اینکه تاکید می‌شود یخچال یخ زدایی شود این است که مواردی پیش آمده بر اثر خالی نکردن یخ ها، در طی مسیر، یخ ها تبدیل به آب شده و باعث خیس شدن دیگر سایر وسایل شده است. پس یادتان باشد یخچال و فریزر بایستی برفک نداشته باشند و خشک و تمیز باشند .
♦ کلیه قطعات متحرک درون یخچال را برداشته و یا محکم کنید.
بدین صورت که قفسه های داخلی یخچال را با چسب پهن کاغذی محکم کنید ، لطفا هیچ قسمتی از داخل یخچال از چشمتان دور نماند ، جا تخم مرغی ، قفسه ها ، جامیوه ای ، درب فریزر و قفسه های داخل فریزر.
♦ کابل برق یخچال جمع شود و به پشت یخچال با چسب وصل گردد.
♦ درب یخچال و فریزر جهت حمل چسب زده شود تا در حال جابجایی باز نشوند.
♦ دور یخچال با بابل رپ و یا فوم ضربه گیر برای جلوگیری از آسیب دیدگی به شیوه ای مناسب و بطور محکم بسته بندی گردد.
♦ پیچ های قابل تنظیم در زیر یخچال و فریزر کامل بسته شوند.
♦ اگر یخچال و فریزر نو و پلمب باشد با کارتن مخصوص خود و پلمب شده حمل می شود در غیراینصورت نباید با کارتن یا پلاستیک بسته بندی شود و توسط کارگران با پتو پیچیده می شود .
♦ در هنگام جابجایی بصورت عمودی حمل شود. با توجه به حساسیت یخچال بخاطر گاز فریون ، موقع جابجایی اش باید دقت کرد.
♦ هنگامی که وارد خانه جدید می شوید، یخچال را بلا فاصله به برق نزنید. زیر در اثر جابجایی یخچال، روغن داخل موتور یخچال هم جابجا می شود. بهتر است 2 الی 3 ساعت صبر کنید و سپس یخچال را به برق بزنید.
بسته بندی چینی آلات و ظروف شکستنی بسته بندی لوازم شکستنی برای اسباب کشی
♦ ظروف و وسایل شکستنی را با دقت بیشتری بسته بندی کنید
♦ ظروف چینی جدا از یکدیگر ، بوسیله روزنامه یا پارچه یا نایلون حباب دار یا فوم ضربه گیر پیچیده شوند و با دقت داخل کارتن چیدمان شوند به طوری که با یکدیگر برخورد نکنند و تحت فشار همدیگر نباشند.
♦ کف کارتن یک تکه مقوا قرار دهید تا هنگام جابجایی کارتن به خاطر فشار از قسمت انتهایی پاره نشود.
♦ از کارتن های محکم و در سایز کوچک استفاده کنید.
♦ دور کارتن را با چسب کارتن کاملا بچسبانید
♦ روی کارتن های چینی آلات با ماژیک ( ترجیحا قرمز ) بزرگ نوشته شود * شکستنی *
♦ این کارتن ها جدا از سایر کارتن ها گذاشته شود و هنگام اسباب کشی به کارگران یادآوری شود تا نکات ایمنی رعایت شود .
بسته بندی تلویزیون معمولی یا ال سی دی حتما می بایست در کارتن مخصوص خود ، بسته بندی شوند و درب آن محکم چسب زده شود
در اطراف تلویزیون کائوچوهای مخصوص خود را قرار دهید ؛ در غیراینصورت ابر یا پارچه در اطراف آن قرار دهید تا از ضربه های احتمالی یا فشار به دستگاه جلوگیری بعمل آید .
بسته بندی مایکروفر, بسته بندی پیانو, بسته بندی میز نهارخوری, بسته بندی بوفه, بسته بندی مبلمان,
نحوه بسته سازی لباسشویی و اجاق گاز جهت اسباب کشی 1- اگر این لوازم نو و پلمب باشند ، با کارتن مخصوص خود و پلمب شده ، حمل می شود در غیراینصورت نباید با کارتن یا پلاستیک بسته بندی شوند توضیحا این وسایل جهت حمل توسط کارگران با پتو پیچیده می گردد .
2- اگر لباسشویی های اتوماتیک باشد بایستی قبل از جابجایی ، پیچ های ویژه ی حمل و نقل که محل آن پشت لباسشویی قرار دارد ، محکم بسته شوند .
نکته:قبل از استفاده ی مجدد از دستگاه لباس شویی،حتما پیچ ای ویژه حمل و نقل را باز کنید.درصورت باز نکردن این پیچ ها پیش از استفاده باعث آسیب به دستگاه میگردد.
3- شیلنگ ها و لوله های اجاق گاز ، لباسشویی و ظرفشویی می بایست جمع آوری و بسته بندی شوند.
4- درب لباسشویی،ظرفشویی و اجاق گاز حتما بسته شوند.
5- درب شیشه ای روی اجاق گاز،باچسب پهن نواری محکم بسته شود و جهت اطمینان بیشتر با مقوا قرار داده و با چسب پهن نواری،آن را بچسبانید.
نحوه بسته سازی ماشین ظرفشویی جهت اسباب کشی
1- بسته بندی ماشین لباسشویی با توجه به نوع ماشین لباسشویی (سطلی، دوقو، حفره‌ای) متفاوت است ولی بطور عمومی در مورد همه ی ماشین ها باید موارد زیر را رعایت کنید .
2- درب ماشین لباشسویی با چسب پهن کاملا بچسبانید طوری که چفت و محکم شود
3- کابل برق کاملا را جمع کنید . لوله ی خروجی به فاضلاب باید کاملا جمع شود و درب لوله حتما بسته شود . ورودی آب گرم و آب سرد نیز حتما پوشانده شود.
4- سعی کنید در مواردی که ماشین لباسشویی دارای پایه است کابل برق و لوله ی فاضلاب پس از جمع شدن به زیر ماشین لباسشویی با احتیاط نصب گردد و جمع شود . و در سایر مواقع حتما در یک سمت ماشین لباسشویی در کنار هم جمع شود و به بدنه ماشین لباسشویی با چسب پهن متصل گردد.
5- در نهایت با استفاده از نایلون حباب دار (بابل رپ) دور ماشین لباسشویی را بسته‌بندی کنید تا از هر گونه آسیب دور بماند .
، بسته بندی سرویس خواب ، بسته بندی سرویس خواب کودک ، بسته بندی کمد بسته بندی صندلی نهار خوری بسته بندی میزمطالعه بسته بندی لوازم چوبی بسته بندی تخت
بسته بندی مبلمان بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی
♦ در هنگام جابجایی مراقب برخورد مبل با دیوار وسایر وسایل باشید.
♦ اگر مبلمان شما دارای روکش است ، حتما آن در هنگام جابه جایی ، برروی مبل قرار دهید. در غیر این صورت بهتر است با پارچه آن را بپوشانید.
♦ در هنگام جابجایی از گرفتن پایه های مبل خودداری کنید.
بسته بندی لوازم منزل- بسته بندی فرش ♦ یک پارچه را به صورتی قرار دهید که ریشه ها در بین پارچه قرار گیرند ، سپس فرش را لول کنید.
این کار باعث می‌شود ریشه های فرش ها کثیف نشود. برای محکم کاری می‌توانید یک پارچه را به دور فرش لوله کنید.
♦ اگر فرش دست بافت است دقت کنید که فرش بیدزده و لک نباشد و از سلامت آن اطمینان خاطر داشته باشید.
♦ برای لوله کردن فرش را از جهت عرض به طوری كه روی آن طرف داخل باشد لول کنید.
♦ پس از بسته بندی ، فرش را در نایلون بپیچید و بین هر فرش لایه ای نایلون و یا گونی قرار دهید
♦ طناب پیچی هر فرش باید بصورت اریب انجام دهید.
بسته بندی لپ تاپ و کامپیوتر خانگی
♦ وسایل کامپیوتری به آسانی توسط شوک یا ارتعاش آنی و گذرا دچار آسیب می­شوند. بهتر است برای بسته بندی از کارتن خود دستگاه استفاده شود
♦ سیم­ها، لوازم جانبی و متعلقات کامپیوتر، مثل مانیتور، کیبورد و موس را از محل اتصال جدا کنید. منظم بودن سیم­ها و کابل­ها را بررسی کرده و آنها را در یک کیف کوچک قرار دهید.
♦ کامپیوتر و لوازم جانبی ­اش را در پوشش پلاستیکی حباب­دار که هوا را از خود عبور می­دهد، قرار داده و کامپیوتر را تا ضخامت ۷ تا ۱۰سانتیمتر با پلاستیک حباب­دار بپوشانید.
♦ لوازم جانبی کامپیوتر را جداگانه بسته ­بندی کنید تا حداکثر مراقبت از آنها صورت گیرد.
♦ قسمت کیس کامپیوتر را با یونولیت بسته‌بندی کنید.
♦ کامپیوتر را به طورعمودی در بسته قرار داده و فضای باقی مانده را با ضربه­ گیرهای مخصوص این کار پر کنید.
♦ باید از ثابت بودن کامپیوتر در طی جابجایی مطمئن بود، پس با این اقدامات کامپیوتر به راحتی در بسته جای گرفته و در حین اثاث­ کشی و باربری یا انتقال دچار آسیب نخواهد شد.
♦ مانیتور و لوازم جانبی آن را، مانند همان روشی که برای کیس کامپیوتر توضیح داده شد، با استفاده از قالب ­های مناسب با سایز قطعات ذکر شده بسته­ بندی و فشرده ­سازی کنید.
♦ تمام فضاهای باز را با ضربه ­گیر و فوم پر کنید تا در نهایت، فشرده­ سازی محکمی داشته باشید.
♦ جعبه ­ی بیرونی را با نوارچسب مخصوص بسته ­بندی مهر و موم کرده و ببندید. حداقل ۳دور نوارپیچی را انجام دهید تا همه ­ی درزها گرفته شوند.
♦ حتما برچسب ((شکستنی است، با احتیاط حمل شود))، را روی بسته بچسبانید تا هنگام حمل و جابجایی احتیاط‌ های لازم صورت گیرد.
♦ می‌توان، کیبورد، کابل و موس را در همان بسته ­بندی مربوط به تاج و قسمت بالایی کامپیوتر، جاسازی کرد.
آموزش ویدئویی بسته بندی لوازم منزل در مطلب زیر تعدادی ویدئو از نحوه بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی نشان داده شده است.
آموزش تصویری بسته بندی اثاثیه منزل
سفارش اینترنتی بسته بندی لوازم منزل برای استفاده از خدمات مربوط به بسته بندی لوازم منزل و اسباب کشی در سامانه باربری باراست فرم زیر را تکمیل کنید یا با شماره های زیر تماس بگیرید
بسته بندی لوازم منزل اگر قصد دارید اثاثیه منزل خود را بهش شهرستان منتقل کنید می توانید به این مطلب مراجعه کنید : حمل اثاثیه منزل به شهرستان سوالات خود در خصوص بسته بندی لوازم منزل را در صفحه پرسش و پاسخ مطرح کنید.


بسته بندی اثاثیه منزل   بسته بندی اثاثیه   بسته بندی اثاثیه منزل در تهران   کارتن اسباب کشی   هزینه بسته بندی لوازم منزل   شرکت حمل و بسته کارتن بسته بندی اسباب کشی   کارگر بسته بندی اسباب کشی   کارتن بسته بندی اسباب کشی   آموزش بسته بندی اثاث منزل   نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کش   بسته بندی لوازم منزل   بسته بندی مبلمان در اسباب کشی   کارتن بسته بندی اسباب کشی   کارگر بسته بندی اسباب کشی   هزینه بسته بندی لوازم منزل   بسته بندی اثاثیه منزل در تهران   قیمت بسته بندی اثاثیه منزل   تعرفه بسته بندی   کارگر بسته بندی اسباب کشی   کارتن بسته بندی اسباب کشی   بسته بندی لوازم منزل در تهران   کارتن اسباب کشی ارزان   خرید کارتن اسباب کشی غرب تهران   قیمت کارتن بسته بندی اسباب کشی   خرید کارتن اسباب کشی در تهران   خرید کارتن اسباب کشی شرق تهران   کارگر بسته بندی اسباب کشی   فروشگاه لوازم بسته بندی   بسته بندی و حمل اثاث منزل   بسته بندی لوازم منزل در تهران   کارتن بسته بندی اسباب کشی   بسته بندی وسایل منزل برای اسباب کشی تهران   لوازم بسته بندی کارتن   لوازم بسته بندی اسباب کشی   کارتن بسته بندی لوازم منزل   بسته بندی اثاث   آموزش بسته بندی مبلمان   فوم بسته بندی لوازم خانگی   بسته بندی و حمل اثاثیه تهران   بسته بندی کارتن با طناب   بسته بندی کتاب برای اسباب کشی   خدمات بسته بندی   کارتن بسته بندی اسباب کشی   هزینه بسته بندی لوازم منزل   نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی   آموزش بسته بندی اثاث منزل   "تعرفه بسته بندی"   بسته بندی اثاثیه منزل در کرج   طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی   بسته بندی کتاب برای اسباب کشی   "تعرفه بسته بندی"   کارگر بسته بندی اسباب کشی   نرخ بسته بندی اثاث منزل   بسته بندی وسایل برای اسباب کشی   کارتن بسته بندی اسباب کشی   قیمت سلفون اسباب کشی   بسته بندی اثاثیه منزل در کرج   نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی   نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی   آموزش بسته بندی مبلمان   کارتن بسته بندی اسباب کشی   نحوه بسته بندی مبلمان   کارگر بسته بندی اسباب کشی   کارگر بسته بندی اسباب کشی   بسته بندی وسایل برای اسباب کشی   نرخ بسته بندی اثاث منزل   کارتن بسته بندی اسباب کشی   قیمت سلفون اسباب کشی   اموزش بسته بندی وسایل برای اسباب کشی   نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی   نحوه بسته بندی مبلمان   کارتن بسته بندی اسباب کشی   روش بسته بندی مبل   بسته بندی مبلمان در اسباب کشی   کارگر بسته بندی اسباب کشی   نحوه بسته بندی رختخواب در اسباب کشی  

تماس با بسته بندی اثاثیه منزل 24 ساعته